Zdrowie i Uroda

Zmęczone oczy – jakie okłady mogą pomóc?

Zmęczone oczy to częsty i uciążliwy problem. Jeśli sporo czasu spędzamy przed komputerem lub nad biurkiem, powinniśmy w porę sprawdzić, jakie okłady przyniosą nam ulgę. Z jakiego wsparcia możemy skorzystać?

Okłady z roślin leczniczych to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zmęczone oczy. Możemy je przygotować zarówno z popularnych roślin leczniczych, jak i z warzyw, które w naszej kuchni pojawiają się regularnie. Świetnym lekiem na zmęczone oczy jest m.in. zielony ogórek oraz ziemniak, który rewelacyjnie radzi sobie z uciążliwymi obrzękami. Okłady na zmęczone oczy możemy też przygotować z czarnej herbaty oraz z takich ziół, jak rumianek, nagietek czy szałwia.

Rewelacyjnym sojusznikiem dla każdej osoby marzącej o zdrowych oczach jest świetlik lekarski, nie bez powodu tak często pojawiający się w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry w okolicy oczu. Świetlik tonizuje i działa ściągająco, pomaga też przy stanach zapalnych. W walce o zdrowe oczy może nam też pomagać olejek z lawendy, wykazujący się sporą skutecznością w przypadku takich problemów, jak opuchnięte i przekrwione oczy.