Nowe Technologie

Usuń te aplikacje z telefonu

Zarówno iOS, jak i Android były kilkakrotnie zainfekowane złośliwymi aplikacjami, a teraz jest ponownie ostrzegany przed złośliwymi aplikacjami w sklepie Google Play. W zeszłym miesiącu analitycy bezpieczeństwa z Dr. Web wykryli złośliwe oprogramowanie antywirusowe w aplikacjach, które mogą kraść informacje od użytkowników, ale także obniżać wydajność telefonu i dokonywać nieautoryzowanych zmian. Wspólne dla tych aplikacji jest to, że udają, że są czymś innym niż to, czym są, na przykład aplikacja aparatu lub aplikacja zawierająca ekscytujące tapety na telefon, podczas gdy w rzeczywistości mogą kraść informacje o użytkowniku.

W sumie w Sklepie Play wykryto pięć szkodliwych aplikacji, które w sumie pobrano ponad 2 miliony razy. Jeśli zainstalowałeś jedną z pięciu aplikacji, Dr. Web zaleca natychmiastowe usunięcie ich z telefonu. Te pięć aplikacji to:

  • PIP Pic Camera Photo Editor: 1 milion pobrań
  • Wild & Exotic Animal Wallpaper: 500 000 pobrań
  • ZodiHoroscope: 500 000 pobrań
  • PIP Camera 2022: 50 000 pobrań
  • Magnifier Flashlight: 10 000 pobrań.

PIP Pic Camera Photo Editor, ZodiHoroscope i PIP Camera 2022 mogą między innymi ukraść Twój login do Facebooka, podczas gdy aplikacje Magnifier i Wild & Exotic wysyłają wiele reklam.