Budownictwo

Styl skandynawski i jego cechy

Styl skandynawski coraz częściej pojawia się w polskich domach, a grono jego miłośników stale się poszerza. Dlaczego? Bo wnętrza w tym stylu są funkcjonalne, praktyczne a jednocześnie eleganckie. Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim polega na umiejętnym dobieraniu barw i przedmiotów. Jest to idealny styl dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i chcą uniknąć nadmiernej ilości mebli czy sprzętów w swoim domu. Meble skandynawskie są proste, pozbawione zbędnych zdobień, za to funkcjonalne i trwałe. W stylu skandynawskim korzysta się głownie z drewna, dzięki czemu we wnętrzach utrzymanych w tym stylu można nacieszyć się naturalnością. Rolę dekoracji spełniają praktyczne dodatki, np. poduszki z naturalnych materiałów.

Urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim wymaga również starannego dobierania kolorów. Barwy jasne i naturalne to podstawa! Dom w stylu skandynawskim to przede wszystkim biel i różne odcienie szarości, mile widziane są też różne odcienie błękitu. Takie połączenie kolorów daje ciekawy efekt i pięknie wpisuje się w klimat Szwecji.