Budownictwo

Proste sposoby na zaparowane szyby

W okresie jesienno-zimowym zaparowane szyby stają się normą. Chcesz szybko i skutecznie rozprawić się z takim problemem? Sprawdź, z jakich metod walki z parą możesz skorzystać we własnym domu.

Skąd biorą się problemy z zaparowanymi szybami? Wiadomo, że głównym problemem jest tu para wodna. Gdy wilgotne i ciepłe powietrze styka się z zimną powierzchnią, na szybie osadza się para. Najczęściej para osadza się w dolnej części szyby, lubi też takie miejsca, jak krawędzie okien. Ponieważ para ogranicza widoczność i zwiększa wilgotność, wiele osób stara się usuwać ją na bieżąco. Co można zrobić?

Istnieje wiele skutecznych sposobów na zaparowane szyby. Czasem pomaga uchylenie na chwilę okna, czasem pomaga domowa wentylacja. Regularne wietrzenie, przecieranie szyb szmatką skutecznie pochłaniającą wilgoć oraz korzystanie z nawiewników – to najprostsze sposoby na walkę z parą na szybach. Nie lekceważmy też takiego problemu, jakim jest gromadzenie się wilgoci pomiędzy szybami. Takie zjawisko świadczy o tym, że doszło do rozszczelnienia się skrzydeł okien, zatem zbliża się czas ich wymiany.