Nowe Technologie

Najszybszy internet

Popularność internetu mobilnego niebywale wzrosła. Z sieci korzystamy głównie za pośrednictwem smartfonów, a te z internetem łączą się bezprzewodowo. Pojawia się wiele ofert internetu bezprzewodowego również dla gospodarstw domowych. Choć przyznać trzeba, że ich jakość stale rośnie i jest już całkiem zadowalająca, to nic nie zastąpi internetu światłowodowego.

To najlepsza z możliwych opcji korzystania z globalnej sieci, niestety nie wszędzie dostępna. W największych miastach naszego kraju, na obszarach gęsto zaludnionych mamy całkiem sporą szansę na skorzystanie z internetu światłowodowego. Niestety na peryferiach wciąż jedynym rozwiązaniem pozostaje internet bezprzewodowy. Oferują go zwykle operatorzy sieci komórkowych.

Z szybkością takiego połączania bywa bardzo różnie, choć są i tacy, którzy sobie chwalą. Na internet światłowodowy z kolei nikt raczej nie narzeka. To wręcz marzenie wielu internautów. Jeśli mamy możliwość skorzystania z takiej właśnie oferty – nie wahajmy się ani chwili.