Wakacje

Kowary i ich atrakcje. Szpital „Bukowiec”

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków, z jakimi można się spotkać w trakcie spaceru po Kowarach. Szpital „Bukowiec” urzeka swą historią i piękną architekturą, a spacer wokół niego to jeden z obowiązkowych punktów w programie każdej wycieczki po tak pięknym mieście, jakim są Kowary. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?


Szpital „Bukowiec” powstał w drugiej dekadzie XX wieku i szybko stał się jednym z symboli Kowar. Do dziś w zabytkowym gmachu leczą się kuracjusze z całej Polski. Dla nich piękno Kowar oraz korzystny klimat panujący na terenie Kotliny Jeleniogórskiej są wielkimi walorami i szansą na poprawę stanu swego zdrowia. Tu można wypocząć w pięknym otoczeniu i dobrych warunkach, a panująca w Kowarach atmosfera może oczarować każdego.

Dlaczego kuracjusze tak chętnie stawiają na pobyt w „Bukowcu”? Wpływać może na to przeszłość obiektu. Wiadomo, że swego czasu Kowary były miastem chętnie odwiedzanym przez artystów, którzy zatrzymywali się właśnie w szpitalu „Bukowiec”. Dzięki nim obiekt ten do dziś cieszy się ogromną popularnością, a turyści w czasie wycieczki po mieście tak chętnie poświęcają mu swój czas.