Moda

Gotyk w modzie. Wielki powrót

Moda ostatnimi czasy lubi powracać do tego co już sprawdzone, bezpieczne i o niskim współczynniku „przemijania”. Dlatego między innymi regularnie wracają do nas na wybiegach bazowe kolory (beże, szarości, złamana biel),  klasyczne płaszcze czy dobrze skrojone dżinsy. Projektanci w ten właśnie sposób powrócili do akcentów gotyckich. Koronki, elementy skórzane, obroże, buty z charakterystycznymi sprzączkami (na grubej, gumowej podeszwie) czy długich skórzanych rękawiczek.

Tej zimy otulimy się w motocyklowe, skórzane ramoneski podszyte futrem; kombinezony z gorsetowymi wycięciami i sukienki z „wampirycznym” wycięciem na dekolt. Jako dodatek- kaszkiet wykonany ze skóry, w stylu projektów Ruslana Baginskiyego; torebka z elementami piercingu w stylu J.W. Andersona oraz gotycki krzyż na szyi (koniecznie duży).

Jeśli lubimy bardziej eleganckie ubrania, postawmy na płaszcz z pagonami; czarną, rozkloszowaną sukienkę czy krótki kombinezon skórzany z taliowanym paskiem. Raczej stawiajmy na total looki w czerni. Unikajmy kolorowych dodatków czy wzorzystych tkanin. Ma być lekko tajemniczo i mrocznie.