Zdrowie i Uroda

Czy zdrowa dieta musi być droga?

Zdrowa dieta musi być droga – to popularny mit, który wiele osób powstrzymuje przed zadbaniem o własne zdrowie. Jak jest naprawdę? Większość zdrowych produktów kupimy w podobnej cenie jak ich niezdrowe zamienniki. Moda na zdrowie sprawiła, że popularne stały się nietypowe produkty spożywcze, które chwalone są przez ich cudowne właściwości.

Żywność tego typu faktycznie może być droga, jednak zdrowa dieta wcale nie musi jej zawierać. Robiąc zdrowe zakupy, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę owoców i warzyw w naszym koszyku. Wybierając produkty sezonowe, nie tylko przygotujemy smaczny i zdrowy obiad, ale również zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Nasz zdrowy jadłospis powinniśmy oprzeć o powszechnie dostępne i zwyczajne produkty, takie jak: płatki owsiane, ciemne pieczywo, kasze czy odtłuszczony nabiał. Ostatnimi czasy popularnością cieszy się również dieta pudełkowa. Catering dietetyczny faktycznie może być sporym wydatkiem, jednak jego cena będzie zależała przede wszystkim od wersji diety, na którą się zdecydujemy. Może się również okazać, że dzięki niemu zaoszczędzimy sporo czasu, który będzie wart dodatkowej inwestycji.