Finanse

Cena złota

Jeszcze 2 lata temu mogło nam się wydawać, że nic gorszego niż ogólnoświatowa pandemia i ryzyko zachorowania na koronawirusa nie może nas już spotkać. A jednak w 24 lutego wybuchła wojna na Ukrainie. Nie jest to wojna ogólnoświatowa, a na razie tylko między Rosją a Ukrainą, jednak konsekwencje ekonomiczne ponosi cały świat. Inflacja szybuje tak szybko w górę, że przeciętny człowiek patrzy z niepokojem w przyszłość.

Cena paliwa osiągnęła niewyobrażalnie wysokie ceny. Benzyna ma kosztować nawet 12 zł za litr. Ludzie, którzy posiadają wolne środki na koncie inwestują je w złoto. Cena złota również idzie w bardzo szybkim tempie do góry. Sztabki złota są niedostępne do kupienia ponieważ zostały wyprzedane. Gdy tylko pojawią się oferta to od razu zostaje wykupiona. Złoto jest to dobra inwestycja, żeby zatrzymać nasz zgromadzony kapitał przy rosnącej inflacji.

Najbardziej przerażeni są kredytobiorcy, którzy mają kredyt ze zmienna inflacja. Raty kredytu idą gwałtownie w górę. Osoby, które wzięły kredyt na dom lub mieszkanie są przerażone, ponieważ przy rosnących cenach wszystkiego nie będzie ich stać na spłatę.

Dodaj komentarz